LOBy v podhůří Krkonoš

O víkendu 11. a 12. února se v podhůří Krkonoš ve výšce cca 800 m.n.m. konaly závody LOBu (Lyžařský orientační běh). Zúčastnily se ho i tři Mločí rodiny – Benešovi, Petrušovi a překvapivě i Pivcovi.

Počasí v sobotu bylo velmi nevlídné – mlha a lehký déšť.  Dopoledne při mistroství ČR štafet reprezentovala MLOKy mixová štafeta ve složení Honza a Lukáš Pivcovi a Pepa Beneš. Po výborném výkonu finišmana Pepy Beneše se umístila na 5. místě z 15 štafet.

Sobotní odpoledne bylo vyhrazeno Českému poháru ve sprintu, kde Pepa zajel v kategorii H 17 velmi slušný výsledek (14. místo z 28). Ondra Petruš nepřevedl ve stejné kategorii moc dobrý výkon a byl po vynechání jedné kontroly diskvalifikován. Zkušenosti sbíral v kategorii H 14 Honza Beneš (20. místo z 24), Maruška Benešová v kategorii D 12 (10. místo z 19) a hlavně nejmladší Mlok Lucinka Pivcová v kategorii příchozích (3. místo ze 6).
Elitní kategorii H 20 si vyzkoušel Honza Pivec (15. místo z 16). Veteránskou kategorii H 45 jel Marek Petruš (7. místo z 26) a zkušební kategorii T Lukáš Pivec (2. místo ze 4).

Viditelnost se při nedělní klasické trati sice velmi zlepšila, ale zhoršily se sněhové podmínky. Sníh byl stejně jako při Jizerské padesátce mokrý a hole i lyže se dost bořily. Při mistrovství ČR dorostenců jel lépe Ondra (11. místo z 30) a unavený Pepa byl 21. Honza Beneš si polepšil ve své kategorii H 14 na 15. místo z 24 a jeho sestra Maruška skončila na 11. místě ze 13. Trenér Marek Petruš se ve své veteránské kategorii protrápil na 12. místo z 25.

Další tři závody se mají jet tento víkend u Jablonce nad Nisou a Mloky by měla posílit i rodina Bartošových, jejíchž členové reprezentovali Českou republiku na Světovém poháru v Norsku.

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com