Světový den orientačního běhu bude u Prelátova pramene

Jistě mnohý sportovec – byť třeba bez valné výkonnosti – zatoužil účastnit se alespoň jednou v životě nějaké vrcholné akce. Občané a návštěvníci Mariánských Lázní mají to štěstí, že v jejich městě funguje oddíl orientačního běhu, který se opět zapojil do akce World Orienteering Day, který vyhlásila mezinárodní federace orientačního běhu IOF.

To se jeden den v půlce května, na místě, které si pořadatel zvolí, odehraje orientační odpoledne, určené hlavně pro nejširší veřejnost. Jedná se primárně o propagaci toho sportu, který se dá provozovat v jakémkoliv věku a není k němu potřeba mít kdovíjakou kondici nebo obratnost. V tomto případě se jedná spíš o hru. Členové Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK připravili na středu 15. května v Přírodním parku u Prelátova pramene několik různých orientačních disciplín:

  • orientační putování areálem “Prelát” s filmovým a knižním kvízem
  • model běžného závodu:
    • pro začátečníky (1,9 km a 5 kontrol)
    •  pro pokročilejší (2,8 km a 9 kontrol)
  • bludiště v řídce zalesněném hájku – tzv. Camel OB (zde se nejedná o reklamu na cigarety, ale o úsporný velbloudí pohyb)

Teď už zbývá jediné: zvednout se a přijít si to odpoledne mezi 16 – 18 hod. vyzkoušet. Škarohlídům, kteří by vznesli námitku „já bych se stejně ztratil“, lze jenom opáčit: to je možné, ale každý se vždycky našel.

Pro každého účastníka mají pořadatelé připravenou upomínku. Největší odměnou ale určitě bude hřejivý pocit „já jsem to zvládl“.

Josef Milota

Kdo s orienťákem začíná, tomu se budou hodit mapové značky – jsou trochu jiné než na běžné turistické mapě.

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com