Tradičně deštivý West Cup ozdoben třemi mločími medailemi

Nejdečtí organizátoři nezklamali, dokázali i v tomto horkém a suchém létě najít tři deštivé dny, aby jejich vyhlášené bažiny byly řádně napuštěné. Na West Cup dorazilo i mnoho mloků, mokré lesní lokality tyto obojživelníky vždy lákají a náramně jim svědčí.

Většina se nebála a v dešti i stanovala. Na fotce výše je zachycena jedna ze skupinek stanujících mloků, mezi nimi jsou i dva nejúspěšnější borci oddílu.

Maru Bartošová obsadila v tříetapovém závodě celkově krásné druhé místo (z 18 závodnic D18 z celé ČR). Do třetí etapy vybíhala na druhém místě, 40 vteřin za vedoucí Sárou Pecko z Ostrova. Maruška se bohužel neubránila několika drobným chybám a nechala v lese pár minutek, čehož využila Hanka Malečková z oddílu USK Praha vybíhající ze třetího místa, Marušku i Sáru předběhla a do cíle doběhla první. Maruška nakonec doběhla druhá se ztrátou 2:25 na Hanku. Na třetím místě skončila Zuzka Morávková ze Spartaku Rychnov a Sára vybíhající z vedoucí pozice si nakonec doběhla až pro smolnou bramborovou medaili.

Ve vloženém nočním závodě Maruška vyhrála hlavní ženskou kategorii.

Dalším medailistou byl Nikolas Placek, který skončil na celkovém třetím místě se ztrátou 19:54 na vítězného Tomáše Janečka z Kotlářky Praha, na druhém místě byl Marek Sláma z OK Kamenice. Konkurence opět velká, v kategorii H10 se všech tří etap zúčastnilo 13 borců z celé republiky. Nikolas běžel výborně, o boj o celkové první místo se bohužel připravil v závěru druhé etapy, kdy si nepohlídal postup na sběrku a nechal zde krásných 20 minut:), je to však další cenná zkušenost.

Ani ostatní mloci si nevedli špatně, v těžkých a mokrých terénech Krušných hor se se všemi třemi etapami prali všichni statečně a houževnatě. Maruška Benešová byla osmá (z 15), Natálka 21. (z 37), Lucka Fišáková byla bohužel disk, i když na kontrole prý byla, ale ta nepípla, bohužel si neorazila kleštičkami do mapy, tak jí bohužel pořadatel tuto etapu nezapočítal (opět však dobrá zkušenost do dalších závodů). V H12 si se závodem poradil moc hezky Honza Beneš, obsadil celkově 12. místo (ze 45). V H14 byl nejlepší za našich borců, Ondra Herman, na 12. místě, 33 minut před 19. Tomasem Plackem. Kategorie H14 už je náročná jak běžecky, tak především mapově. Nyní máme možnost při tréninkách zapracovat na mnoha mapových dovednostech. Všech tří etap se zúčastnil i náš úspěšný závodník v MTBO, Ondra Petruš, v kategorii H16 obsadil 20. místo. Sam Janoch skončil v kategorii H18 na velké bedně – na 6. místě, 32 minut za vítězným Ondřejem Grycem z Tesly Brno. Po náročných třech etapách to není vůbec špatný výsledek.

Honza Fišák ještě dodává:

“West cup je díky své výborné úrovni, vhodnému termínu a náročnému terénu navštíven borci z celého Česka, Moravy i ze zahraničí. Je dobře se s nimi srovnávat. Řadě MLOKů nestačilo po dobrém výkonu ani porazit všechny soupeře ze ZČO k účasti na vyhlášení. Kromě Marušky a Nikolase, kteří byli na stupních vítězů, všechny soupeře z naší oblasti porazili i H12 Honza Beneš, H16 Ondra Herman a H18 Sam.”

Krásně si zazávodilo i mnoho mločích veteránů. Určitě mají všichni zase na co vzpomínat.

Už teď se těšíme na další ročník.

Výsledky WestCup

Výsledky nočního závodu

 

Mohlo by vás také zajímat ...

1 příspěvek

  1. Jan Fišák napsal:

    West cup je díky své výborné úrovni, vhodnému termínu a náročnému terénu navštíven borci z celého Česka, Moravy i ze zahraničí. Je dobře se s nimi srovnávat. Řadě MLOKů nestačilo po dobrém výkonu ani porazit všechny soupeře ze ZČO k účasti na vyhlášení. Kromě výborné Marušky a Nikolase, kteří byli na stupních vítězů, všechny soupeře z naší oblasti porazili i H12 Honza Beneš, H16 Ondra Herman a H18 Sam.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com