Úspěšný MTBO víkend Mloků v Jesenici

Další zastávkou Českého poháru MTBO byly lesy v okolí Jesenice. Sobotní závody na krátké trati a na sprintu proběhly za „solidního“ suchého počasí. Ranní nedělní deštivá průtrž však změnila trať v kluzkou bahnitou koupel.  Protože mlok skvrnitý patří mezi obojživelníky, museli se závodníci z MLOKU poradit s nástrahami počasí bez problémů.

V sobotu to dokázal na krátké trati ve vedlejší kategorii H21B Vojta Bartoš (2. místo/6 závodníků) a v neděli na dlouhé trati v kategorii open Marek Petruš (2. místo/7 závodníků) i když na trati při odjezdu z jedné kontroly přepadl přes řídítka a když nedokázal projet hlubokou louži, tak do ní spadl.

Nejlépe si však s nástrahami tratí a s počasím poradil nejmladší Mlok Ondra Petruš v kategorii M14. V sobotním dopoledním závodě na krátké trati bral brambory za 4. místo (10 závodníků), v odpoledním sprintu však zlato za 1. místo (10 závodníků) a po malé chybě na nedělní bahnité dlouhé trati stříbro za 2. místo (10 závodníků). Potvrdil tak svou příslušnost k nejlepším závodníkům ČR své kategorie.

Marek Petruš

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com