Veteraniáda

Už neudělám ani krok.Pokličky proti slunciMalý dům pod skálou

K účasti na Veteraniádě v České Lípě se odhodlali pouze dva Honzové, dosud náhodou přežívající pramloci, kteří už ovšem zřejmě zcela ztratili pojem o tom, do čeho jdou. Ostatní oddíloví členové nad pětatřicet buďto museli večer na karty nebo se na něco jiného vymluvili nebo dělali, že oni žádní veteráni přece nejsou.
Oba stařečci ze všech sil zápasili s nedostatkem duševních a tělesných sil a vždy se jim podařilo v konkurenci třinácti závodníků v kategorii H80 obsadit místa v první desítce.
V pátek se běžel městský sprint v České Lípě, v sobotu klasická trať u Okřešic a v neděli krátká tamtéž. Ve skalách.
Infarktové počasí a stavba tratí byly typicky veteránské. Buďto sluneční úpal a +32° nebo podmračené vlhké dusno +29. Tratě (kromě městského sprintu) se strmými výběhy a seběhy mezi skalami. Tedy spíš výlezy a sesuny. Měřítka map 1:10000 nebo 1:7500.
Vše bylo dobře zorganizované v turisticky krásném terénu u Okřešic. Výborná atmosféra a spousta starých známých.
Pro oba naše zástupce skončila akce velkým úspěchem, neboť domů se vrátili nezraněni, zdrávi a veselí. Pokud se rozpomenou, budou určitě rádi vyprávět. Výsledky jsou v ORISu. Je tam k nalezení dokonce i jedna bedna ve sprintu. Budeme-li to troufale považovat za mistrovství republiky v H80, tak 2., 4., a 5. místo se dá vydržet.
Z účastnického pohledu to byly výborné závody v krásné krajině mezi dobrými kamarády.
Naši kategorii H80 vyhrál ve všech délkách bývalý reprezentant, ostravský Olda Vlach.