Vojta Bartoš se účastní Akademického mistrovství světa v Jáchymově

V úterý 22.2.22 odstartují první závodníci do závodu ve sprintu na Akademickém MS v lyžařském orientačním běhu, které se poprvé koná v České republice. Centrum závodů je v Jáchymově, sprint se poběží v biatlonovém areálu Eduard a okolních lesích. V areálu, kde jsme v lednu 2020 pořádali Zimní olympiádu dětí a mládeže.

V Jáchymově se sešlo celkem 75 závodníků ze 12 zemí světa. I když se jedná o závod vysokoškoláků s věkovým omezením do 25 let, bude konkurence velmi silná.

Na startu bude i člen našeho mariánskolázeňského oddílu a student TU v Liberci Vojta Bartoš, který prokázal aktuální dobrou formou při sobotním MČR ve sprintu v Rýmařově, kde získal bronzovou medaili. (článek o víkendových závodech v Rýmařově doplníme později). Vojta odjížděl na mistrovství s cílem podat ve všech závodech co nejlepší mapový a fyzický výkon, aby mohl být spokojený, že pro dobrý výsledek udělal maximum. Jeho cílem je umístění do 15. místa.

Mezi hlavní favority v mužské kategorii se řadí čerstvý mistr Evropy 2022 na klasické trati Nor Jorgen Baklid (2. ve světovém žebříčku). Na medaile si určitě myslí Švéd Rasmus Wickbom (16.) a Švýcar Nikola Müller (23.). Z českých závodníků je ve světovém žebříčku nejvýše postavený Josef Nagy (TJN, aktuálně 46.), který je čerstvým mistrem ČR ve sprintu – můžeme očekávat jeho umístění v TOP10. Z naší oblasti budou sledováni zejména dva závodníci: Vojta Bartoš (MLA, 60. v žebříčku) a Honza Hašek (VPM, 85.). Je třeba dodat, že i zbývající čeští borci letos prokazují velmi dobrou formu.

V ženské kategorii je jasnou favoritkou mistryně Evropy 2022 Marina Viatkina z Ruska, o další medaile budou bojovat její týmové kolegyně Daria Olennikova a Aleksandra Rusakova, Litevka Judita Traubaite a Klara Ingenvson ze Švédska. Z našich by chtěla pozice v TOP10 atakovat Anežka Hlaváčová z Brna (45. ve světovém žebříčku).

Seznam všech startujících ve sprintu seřazených podle světového rankingu najdete zde.

Představení celého českého týmu najdete v diváckém bulletinu. Můžete fandit na místě, nebo sledovat vše na stránkách závodů.

Program AMS:

  • úterý 14:00 – sprint
  • středa 10:30 – stíhací závod
  • pátek 10:30 – sprintové štafety smíšených dvojic
  • sobota 10:30 – hromadný start

Na další podrobnosti o programu AMS koukněte sem.

 

 

 

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com