Další medaile z Mistrovství ČR v LOB pro mariánskolázeňský klub

Víkend 19.-20.2.2022 byl opět ve znamení lyžařského orientačního běhu. V Rýmařově se v sobotu po obědě běželo Mistrovství ČR ve sprintu, v neděli závod českého poháru na klasické trati. Původně plánované dopolední Mistrovství ČR štafet bylo pro nepřízeň počasí zrušeno.

Sobota

Původně ideální sněhové podmínky v týdnu před závodem odnesl déšť a tak pořadatelé přesunuli prostor závodu o 2 km dále. Sněhové podmínky byly velmi zoufalé, občas se projíždělo blátem, přes šišky a větvičky, v jednom místě na cca 20 metrech chyběl sníh úplně. Ani mapa se staviteli trati příliš nepovedla, což mělo za následek několik diskvalifikací kvůli naražení jiné kontroly. Ale správný orienťák si kontroluje kódy, takže je to pro závodníky dobré poučení.

Mloci měli trojnásobné zastoupení v H14, ve které startovalo 23 závodníků. Nejlépe z našich doběhl Míra Kváč na 14. místě se ztrátou 4:50 na vítěze. Zbylé dva asi překvapily zoufalé sněhové podmínky. Tomas Placek měl ztrátu přes 16 minut a obsadil 21. pozici. Nedařilo se Mikymu Prinzovi, který pokazil postup na 2. kontrolu, nechal tam 11 minut, což je při sprintu neřešitelná ztráta ale porazil aspoň jednoho polského soupeře.

Mezi 25 dorostenci v H17 doběhl Ondra Petruš na 20. místě se ztrátou přes 9 minut a se svým výkonem ve sprintu moc spokojený nebyl. Na 24. místě doběhl Pepa Beneš.

Maruška Bartošová se mezi 16 juniorkami až do půlky závodu držela na stříbrné pozici, ale drobné zaváhání se ztrátou 1:15 na 6. kontrolu ji odsunulo na konečné 4. místo. V místě trati, kde chyběl sníh, si navíc zouvala lyže, což jí oproti soupeřkám, které toto místo přeťapkaly, stálo dalších 20 vteřin. Čtvrté místo je velmi dobré, ale chyba na trati Marušku opět mrzela – na stříbrnou medaili ji chybělo jen 1:10. Příště už to vyjde lépe.

V kategorii mužů rozhodl o výsledku zejména postup na 2. kontrolu, která byla v mapě lehce posunutá a 25 závodníků (z celkového počtu 27) zajelo na špatnou kontrolu! Někteří si špatného kódu všimli a správnou kontrolu pak lehce dohledali, šest závodníků si však kód nepohlídalo a byli v cíli diskvalifikováni za oražení špatné kontroly. Vojta Bartoš proběhl závod se třemi drobnými chybami a moc dobrý pocit ze svého výkonu neměl. V cíli však zjistil, že ani ostatním jeho soupeřům se v těžkých podmínkách nedařilo, a skončil na skvělém 3. místě. Takže výkon nic moc, výsledek výborný. Letos je to již Vojtova druhá bronzová medaile z MČR.

V náročných podmínkách závodili i naši dospělí. Marek doběhl na 9. místě v H45, Luděk na 4.místě v H55 a Jana na 10. místě v D45. A nikdo z nich nevěřil svým očím, v jakých podmínkách se závod běží.

Výsledky sobota

Neděle

Přes noc nečekaně nasněžilo a tak se ráno závodníci probudili do příjemných sněhových podmínek. Na tratích leželo asi 10 cm čerstvého sněhu. Závod na klasické trati je delší a možná i proto mlokům více svědčí.

Maruška v D20 předvedla téměř bezchybný závod a odměnou jí bylo 3. místo se ztrátou 3 minuty na vítězku. Reprezentačním trenérům tím vzkázala, že nominaci tří nejlepších juniorek na březnové MS juniorů by ještě uzavírat neměli. Budeme jí držet při posledních dvou nominačních závodech o nadcházejícím víkendu palce.

Na krásném 10. místě mezi 23 dorostenci doběhl spokojený Ondra. Pepa sice skončil na 23. místě, ale na závodníky před sebou mu chybělo už jen málo.

V H14 byl z našich opět nejrychlejší Míra (15. místo, ztráta 8 minut). Náladu si hezkým výkonem spravil Miky (18. místo, ztráta 11 minut). Tomasovi závod nevyšel podle představ (23. místo, ztráta 26 minut).

Marek v H45 (10. místo) byl se svým výkonem spokojený, umístění prý čekal lepší. Janě v D45 (9.místo) se jedna kontrola ale opravdu nepovedla.

Vojta, kterého v následujícím týdnu čekají 4 závody na silně obsazeném akademickém mistrovství světa, již nedělní závod (stejně jako většina jeho vysokoškolských reprezentačních kolegů) vynechal.

Výsledky neděle

Další závody

Český pohár: Příští víkend se konají letošní poslední české závody u Jáchymova. Je to blízko a tak máme přihlášeno rekordních 19 závodníků. Své první LOBy si vyzkouší mladí mloci v D12 a H12.

AMS: O účasti Vojty a jeho ambicích na Akademickém mistrovství světa (které začíná v úterý) si můžete přečíst v předchozím článku.

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com