Mloci jsou všude – i na závodech v běžeckém lyžování

V sobotu 12.2. se za krásného slunného zimního počasí vydala dvě auta plná mloků z Mariánek do Vysoké Pece na Mistrovství Karlovarského kraje v běžeckém lyžování – závod Radon Ski Pec. Mrzlo a slunko svítilo, tratě byly výborně upravené, prostě idylka.

Mloky jsme nasadili do pěti kategorií mezi “nabušené” závodníky ze třech známých lyžařských oddílů: TJ Slovan Karlovy Vary, Radon Vysoká Pec a LK Jasan Aš. Myslím, že se všichni trochu divili (někteří i hodně), znají nás jen z orienťáku.

A naši závodníci byli skvělí. Mladší jeli klasikou, což byl trochu oříšek, moc to netrénujeme a mazání nebylo jednoduché. Náš servisman Luděk věnoval všem “závodním” lyžím spoustu času a energie večer (a noc) před závodem a lyže jely z kopce rychle. Do kopce, který tam byl jako blázen, to však bohužel všem docela smekalo a to se mi na místě už nepodařilo úplně napravita (ač jsem se snažila). Mločí holky a kluci si s tím však poradili a všichni dlouhý a těžký závod dojeli s úsměvem a některé pravé lyžaře i trochu potrápili. Maruška Benešová jela v kategorii nejmladší žákyně 1.600 m. Mladší žákyně Anička Nykodymová, Lada Prinzová a Kiarka Zabolotná měly stejně dlouhou trať jako mladší žáci Martin Kváč, Honzík Beneš a Filip Pilmajer a to 2.200 m.

Starší jeli skate, i zde jsme měli zastoupení, Miky Prinz jel 4.200 m a Maruška Bartošová 5.300 m.

Všichni zaslouží obdiv a pochvalu, mezi skutečnými lyžaři se rozhodně neztratili, navíc viděli, jak jezdí ti nejlepší z kraje. A jeden takovýto závod byl za několik tréninků.

Po hladkém závodě následoval ještě zábavný dovednostní sjezd, se kterým si všichni skvěle poradili a nesjeli si ho jen jednou na čas, ale zkoušeli to mnohokrát, všechny to bavilo a lyžovali tak skoro celý den.

Na stupních vítězů sice neskončil nikdo z Mloků, přesto si všichni lyžování (i fandění kamarádům) užili.

Závody jsme zakončili a zhodnotili u Pepy Nádeníčka v hotelu Anna na náměstí v Nejdku. Palačinky, řízky, smažák, rakvičky i zmrzku si všichni zasloužili (nejen závodníci, ale i řidičky výpravy Nikola a Jana).

Všem děkuji a těším se na další závod.

Jana

Průřez celým dnem aneb Fotky od Niky

Výsledky

 

 

Mohlo by vás také zajímat ...

1 příspěvek

  1. Jan Fišák napsal:

    Výborná akce, dobrá prezentace MLOKu.
    JF

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com