Zavírák ve Vížce odstartoval západočeskou zimní ligu

20.11. se ve Vížce uskutečnil již tradiční Zavírák, který ukončil letní orientační sezonu a zároveň byl i prvním letošním závodem vznikající západočeské zimní ligy.

Počasí přálo, nefoukal vítr. teplota kolem deseti stupňů a komu byla přesto zima, mohl se ohřát u ohně.
Tratě byly tradičně celkem fyzicky náročné a trať Elite nabídla i skalní dobrodružství s horolezeckými vložkami.
Závodu se zúčastnilo celkem 54 závodníků z téměř všech klubů západočeské oblasti.
Z MLOKU jich přijelo nakonec pouze 13. Dva rodinné klany byly napadeny virem, sešlo se pár omluvenek a ostatní už asi buzoly a čipy zazimovali.
Zajímavým zpestřením byla dopolední účast výpravy dorostenců z tréninkového soustředění juniorů, kdy trasu Elite absolvovalo spousty nadějných orienťáckých talentů v čele s výborným závodníkem/eliťákem a trenérem juniorů – Jirkou Valešem. Ten nakonec celkově v nejtěžší postavené kategorii Elite s přehledem zvítězil v neuvěřitelném čase 36:29.
Kromě tratě Elite (4,4km,17K), byly postaveny ještě dvě kratší a jednodušší tratě.
Trať Profi (2,6km 11K) absolvoval z Mloku pouze nezničitelný veterán Honza Fišák, který ale na konci závodu proběhl zakázaným prostorem přes cizí chatařské pozemky a tím si bohužel vysloužil zdiskování svého statečného výkonu.
Nejkratší začátečnickou trať (1,7km,7K) ovládl Martin Kváč v čase 28:41, čímž si doběhl pro titul přeborníka klubu pro v kategorii HD10 pro rok 2021. Na druhém místě doběhla Stáňa Opavová v čase 32:52, která porazila další Stáňu Kváčovou o pouhých 12 sekund.
Titul veteránské přebornice patří tedy Stáně Opavové.
Na trať Elite se z Mloku vydala jako jediná žena Žaneta Pivcová. Orazila všechny kontroly a proto se v hlavní ženské kategorii stala přebornicí klubu.
Na trať Elite se odvážně přihlásili i Míra Kváč a Ondra Herman, kteří si to mezi sebou rozdali ve své kategorii H14. Lepší byl nakonec Ondra, kdy ve slušném čase 1:19:11 porazil Míru o jedenáct minut a stal se tak přeborníkem ve své kategorii.
V hlavní mužské kategorii Elite nakonec zvítězil a přeborníkem klubu se stal Jan Pivec, který dokonale využil domácího prostředí. Doběhl v solidním čase 52:04. Druhý Samuel Janoch měl ztrátu téměř 6 minut.
Třetí z klubu v této kategorii doběhl Pepa Milota v čase 1:14:03, čímž si doběhl pro titul veteránského přeborníka klubu.
Akce se nakonec zdařila na výbornou. Všem se závod moc líbil.
Zúčastněným děkuji za účast a přeborníkům klubu patří velká gratulace!
Tak snad příště v lepších časech a s hojnější mločí účastí.
Lukáš Pivec

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com