World Orienteering Day 23 aneb orienťák do škol

Ve čtvrtek 18. 5. proběhl V Mariánkách tradiční/netradiční trénink. Byl to trénink a zároveň oslava orienťáku, připojili jsme se k akcím organizovaných ke Světovému dni orientačního běhu, které v tomto týdnu probíhají po celém světě a kde lze najít i toto akci.

Akci zorganizoval oddíl MLOK jako náborový, ukázkový a zábavný trénink pro základní a střední školy v Mariánských Lázních s cílem dostat orienťák do tělocviku.

Zúčastnili se žáci ZŠ Jih, ZŠ Úšovice, ZŠ Lázně Kynžvart a žáci a studenti osmiletého gymnázia v Mariánkách. Tréninku se se svými žáky zúčastnili učitelé tělocviku z těchto škol, kteří se rozhodli zařadit orientační běh do svých hodin. Uspořádat v hodině tělocviku krátký orientační běh není vůbec složité, neboť prostor před všemi školami v Mariánských Lázních je zmapovaný a je domluveno, že oddíl poskytne mapy a pomůže se stavbou trati.

Počasí vyšlo a vše se zdařilo. Na trénink dorazili mloci a i nemloci (možná budoucí Mloci…).

Bylo připraveno 8 tratí různé obtížnosti ( HD10 – hvězdice, okruhy HD10 A a B cca 900m, HD12 sídliště, HD12 park cca 1,1km, HD12/14 mix cca 1,2 km, HD14 sídliště a HD14 park cca 1,7 km). Běhalo se na mapě VORA 1:4000 a to jak na sídlišti mezi paneláky, tak v parku okolo bikrosové dráhy a po zarostlé louce i mezi stromy a mezi frisbee koši.

Krom klasického orienťáku bylo připraveno i orienťácké bludiště na kleštičky, připraveny byly 4 varianty mapky, běhalo se na čas, kontrolovalo ražení.

Běhali malí i velcí, holky i kluci, mámy i tátové. Na závěr každý obdržel zasloužený diplom a bonbónovou odměnu. Všichni vypadli spokojeně a někteří se dokonce sháněli po přihláškách do oddílu, což Mloky těší.

Orienťáckého dne v Mariánkách se zúčastnilo asi 31 dětí od 6 do 18 let (ne všechny jsme dokázali řádně zapsat:) a 14 dospělých (včetně organizátorů).

Mapy:

All.HD12_mix All.HD10_C All.HD10_B HD12-sidlistě All.HD12_park All.HD14_park All.HD14_sídliště

Časy jsme měřili, mladší děti jsme však brzdili a trochu nutili nejprve pořádně zorientovat a číst mapu, nejmenší děti běžely většinou pod dozorem někoho dospělého (Lucka, Daník a Anička běželi sami!!!)

Výsledky jsou tedy jen orientační.

 

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com