Zpráva z Jedle jiným pohledem, aneb mladí mloci jsou nadějní orienťáci

Jak už psal Honza, o víkendu uspořádaly oddíly Nejdku a Ostrova své tradiční prázdniny ukončující závody West Cup 2020. Závodníků dorazilo velké množství a to nejen ze Západočeské oblasti, ale z celých Čech, několik dokonce z Moravy či z Německa. Vzhledem k tomu, jak byly žákovské i dorostenecké kategorie nabité, tak výkony Mloků (nehodnotím zde veterány) nebyly vůbec tak špatné, ba naopak některé  byly vynikajicí.

Vezměme to popořádku.

V pátek byl postaven krátký závod neboli middle. Úderem času nula začalo lejt jak z konve…bažiny byly napuštěny během chvilky a  z lesa se vynořovali vodníci…

Z mladých mloků startovali:

  • D16  – Marie Bartošová  – skvělý výkon a 6. místo z 26 (navíc prvních 5 závodnic s licencí A), Maru byla ještě na 8.kontrole 2., pak přišla 3minutová chyba na kontrolu 9 a bylo po medaili, ale byla na dosah, i to je fajn vědět
  • D16 – Zuzka Měchurová – 17. z 26, Zuzka začíná, takže moc hezký výkon
  • H10 – Nikolas Placek – s přehledem nejmladší účastník v kategorii – 8. místo z 12 – škoda půlhodinového kufru na šestku, ale nevzdal, našel vše a doběhl do cíle – to má svou cenu!
  • H12 – Ondra Herman – výborný výkon – 7.místo z 19 – a nebylo to postaveno nijak jednoduše
  • H12 -Tomas Placek – 9. místo z 19 (4 min za Ondrou) – v této kategorii se trestají i drobné chybky a zde byla snad každá dohledávka těžká.
  • H16 – Honza Pivec – výborný výkon – 7. místo z 16 a 4 sekundy za 5. místem, to zamrzí a velká škoda 5minutové chyby na sedmičku, ta dělila Honzu od 3. místa
  • H18 – Fanda Kováč – 5. místo z 9, ale v jaké konkurenci (Kamenice, Šternberk, Hradec), Fanda statečně až do 12. kontroly bojoval o bronz, pak dvě drobné chybky a hned o dvě místa dolů, v H18 už jde o vteřiny…
  • H21 – Vojta Bartoš – supervýkon – 7. místo z 35, a to Vojta slezl z kola a uháněl na start.
  • TF – Honzík Milota – 1,5 km a 6k – zcela samostatný výkon – výborné

V sobotu se běžela klasika, takže dlouhý závod, tentokrát bez deště:

  • D12 – Natálka Hermannová – začátečnice – 22. z 25, skvělé je, že doběhla a nevzdala.
  • D16  – Marie Bartošová  – a konečně bedna  – 3. místo z 26  (35 sekund od stříbra) – těch  ztracených půlminutek by se tam pár našlo, ale je fajn vědět, že rezervy tam jsou, jednou to vyjde…
  • D16 – Zuzana Měchurová – 20.místo z 26 – na začínající orienťačku dobrý!
  • H10 – Honzík Beneš – krásné 5. místo z 15 a to jen o pouhých 5 min za vítězem – na 7.kontrole byl Honzík ještě třetí – výborné
  • H10 – Nikolas Placek – 14.místo z 15 a opět jedna půlhodinová chybička, Nikymu se to v tom lese prostě nějak líbilo, ale opět nevzdal!
  • H12 – Ondra Herman a opět výborné 7. místo tentokrát dokonce z 24
  • H12 -Tomas Placek – a také opět 9. místo z 24 (tentokrát jen necelé 2 min za Ondrou)  a těch dvouminutovek by se tam pár našlo, ale u Ondry také, opět jsou vidět rezervy…
  • H12 – Miky Prinz – 10. místo z 24 (minutu za Tomasem) – ta by se tam také někde našla. Miky pár kontrol pokazil, ale na třech dokázal být druhý nebo třetí, to dává také naději do budoucna….

Tři mloci z jedné kategorie (H12) v TOP 10 – to je skvělé!! a v takové konkurenci…

  • H14 – Ondra Petruš – 16. z 18, těch 20 minut na pětce vezme člověku dost sil, přesto Ondra doběhl a vše našel
  • H14 – Pepa Beneš – 18.z 18 a to výkonem 147 minut v lese, tak to je obdivuhodné, to by vzdal snad každý, ale Pepa ne, je to hrdina, práci s mapou a buzolou ještě trochu doladí a příště to bude určitě lepší

H14 už mohou být pěkně těžké tratě a tady tedy byly…

  • H16 – Honza Pivec – výborné 6. místo z 19 a před ním jen borci z USK Praha, Plzně a Hradce
  • H18 – Fanda Kováč – 6. místo z 11 – jedna 5minutuvka a jedna 10minutovka, to už je holt moc, obě chyby navíc ve spolupráci s kolegou Havlíčkem 🙂
  • H18 – Břéťa Milota – 7.místo z 11 – zde se nasčítalo pár drobnějších chyb
  • H21 – Vojta Bartoš – 23. z 33 – unavený borec v lese, to bylo dlouhých 10km….
  • TF – Honzík Milota – 1,5 km a 7k – Honza šel úplně sám – skvělé

Neděle byla posledním závodním dnem, lilo už od deseti hodin, takže se na této dlouhé a těžké klasice všichni pěkně vymáchali…

  • D16 – Marie Bartošová solidní 7. místo z 25
  • D16 – Zuzka Měchurová 21. z 25
  • H10 – Nikolas Placek – 7. z 10 a žádná půlhodinová chyba, dvě 10minutovky a pár dobných…
  • H12 – Ondra Herman – 9. z 18, opět dobrý a vyrovnaný výkon
  • H12 – Tomas Placek  – 10. z 18 – 10 vteřin za Ondrou (a jeden druhý mezičas!)
  • H18 – Fanda Kováč – 5. z 8 – kolegu Havlíčka nechal tentokrát za sebou a vypadá to že v závěru už nějak došly síly, i tak dobré
  • H21 – Vojta Bartoš – krásný 8.místo z 29 a spravená chuť po včerejšku (1 vítězný mezičas  – plán splněn a 4 druhá nebo třetí místa)

Po podrobnějším rozboru je vidět, že mladí mloci se ve velké konkurenci neztratí a podávají skvělé výkony.

Díky moc za výbornou reprezentaci oddílu, byli jste skvělí, těžké tratě v dešti, to byl dobrý trénink!

Jana

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com