Maru doběhla 18. ve sprintu na MS LOB v Ramsau

Mistrovství světa v lyžařském orientačním běhu v rakouském Ramsau má za sebou dvě disciplíny. Obě za zcela různého počasí. Úterní sprint provázelo husté sněžení. Na středeční stíhací závod svítilo sluníčko a teplota +8°C. Oba závody byly náročné mapově, rozhodovala volba postupu a taky odvaha při strmých sjezdech lesem ke stadionu. O medailích se rozhodovalo až v závěrečných stovkách metrů na stadionu.

Mapa kategorie D20 (Maru)

Maru v juniorkách vystartovala ve sprintu svižně a na 3. kontrole se držela v TOP 10. Pak však nezvolila ideální postup a nabrala drobnou ztrátu. Další zbrždění znamenal drsný pád již ke konci závodu. I když to nebyl ideální závod, tak konečné 18. místo je velmi hezké. V cíli se pak bohužel ukázalo, že pád není bez následků – mapník rozpůlený a s rukou nešlo hýbat. Maru odvezli na vyšetření v nemocnici. Výsledek: vykloubené (ale vlastnoručně znovunahozené (brrrr)) rameno . To ji bohužel znemožnilo start ve středečním závodě.

Kovová konstrukce mapníku je vejpůl

Vojta v těžké konkurenci bojoval v obou závodech statečně a dvakrát doběhl na 45. místě. K náročnému stíhacímu závodu nám řekl: „První dvě kola docela dobrý, ale na konci druhýho jsem měl jinou fárstu a trošku mi cukla skupina a už jsem na to pak nějak neměl.

Vojta v akci (“skůtrovky” jsou v lese opravdu husté – úzké, klikaté, prudce nahoru nebo prudce dolů)

V pátek je na programu middle. Po středečním večerním lijáku, čtvrtečním sluníčku se dá očekávat, že tratě přes noc při jasné obloze pěkně vymrznou. Vojta startuje ve 12:25. Maru se nevzdává naděje na další start. S týmovou terapeutkou za pomoci tejpů a pilného dvoudenního cvičení ramen se rozhodla připravit na závod. Rozhodne se ráno. Nalosována je jako první mezi juniorkami v 10:01.

Výsledky můžete sledovat online.

Závod dospělých: GPS tracking 

Napsal: Luděk Bartoš, v Ramsau  25.1.2024

Mohlo by vás také zajímat ...

1 příspěvek

  1. Jan Fišák napsal:

    To je Maruška frajerka, když s vyhozeným ramenem opět nastoupila. I když si ho nahodila, tak to zatraceně bolí. Přeju jí, aby se to co nejdřív uzdravilo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com