Mloci na mezinárodních závodech v lyžařském orientačním běhu

Kousek za Železnou Rudou, v německém Hohenzollern Skistadion – Arbersee se konaly o třetím adventním víkendu závody Českého poháru v lyžařském orientačním běhu s mezinárodní účastí. Sněhové podmínky byly skvělé, organizace závodu trochu drhla, ale takové už závody v Německu bývají. Stavitelem a zároveň ředitelem závodu byl Bernd Kohlschmidt, se kterým už nějakou tu pořadatelskou zkušenost máme … Prostor závodu byl velmi kopcovitý, využívaly se biatlonové tratě, mezi kterými byly prošlápnuty nějaké “tečky”. Závody byly zařazeny do světového rankingu, takže kromě Čechů a Němců dorazily i reprezentační týmy z dalších států: Švýcarska, Rakouska, Rumunska. Mezi ženami zaujala účast úřadující mistryně světa Estonky Daisy Kudre.

Na startu závodu se objevilo celkem 8 mloků.

Nejmladší Miky Prinz byl přihlášen do H14. První den si ve startovním zmatku vzal mapu DH12, kterou prolétl za 13 minut a vítězstvím dokázal, že už má opravdu běhat mezi staršími žáky. Druhý den již se správnou mapou zvládl svoji velmi náročnou trať H14 (viz mapa) za skvělých 47 minut a skončil na 4. místě.

V kategorii dorostu, kde startovalo 23 borců, jsme měli dvojí zastoupení. Ondra Petruš si s tratěmi poradil jako zkušený LOBák a doběhl na 17. a 12. místě. Pepa Beneš přijel sbírat první zkušenosti, obě těžké tratě zvládl celé a obsadil 20. a 18. místo.

První rok mezi juniorkami zažívá Maruška Bartošová. A pořadatelé se s juniorkami nikterak nemazlili a rovnou jim dali stejnou trať s elitními ženami. Dlužno říct, že ani ženy nešetřili a v neděli jim postavili stejně dlouhou trať jako elitním mužům! Maruška se v sobotním závodě držela v třetině závodu na hezké 8. pozici z 21 startujících. Po špatné volbě postupu a následné velké chybě na “dohledávce” se však propadla pořadím a ani rychlá jízda na závěr závodu ji na lepší než na 15. místo nepomohla. Že na lyžích běhat umí dokázala tím, že na třech postupech zaběhla nejrychlejší mezičasy. Druhý den měla ženská trať délku přes 10 km vzdušnou čarou a neskutečných 34 kontrol. Maruška ji proběhla za 82 minut, ale bohužel zapomněla orazit jednu kontrolu, kolem které projížděla a tak byla diskvalifikována. Nebyla v tom však v kategorii zdaleka sama, to samé postihlo i Estonku Daisy Kudre a další závodnice.

Vojta Bartoš v mezinárodní konkurenci zaběhl v elitní mužské kategorii dva velmi hezké výsledky. První den se sice na začátku závodu nacházel na třetím místě, ale pak zvolil jednu špatnou volbu, která ho stála 1:15 minuty a to už je ve sprintu příliš velká ztráta. I přes to však skončil na hezkém 7. místě ze 42 závodníků, jako čtvrtý z českých závodníků. V neděli mu závod vyšel o něco lépe, navíc využil své rychlosti a po 55 minutách doběhl na 4. místě, druhý z našich. Všechny překvapilo dvojnásobné vítězství neznámého rakouského závodníka Tobiase Habenichta.

Za veterány se zúčastnili i řidiči mločí výpravy: Marek v H45, kterému vypověděla v sobotu poslušnost jedna lyže, Jana v D45 a Luděk v H55.

Výsledky: sobota, neděle.

Hezké fotky ze závodů jsou zde: fotky

Další české závody jsou naplánovány na půlku ledna ve vzdáleném Rejvíze. Vojta bude v mezidobí ještě sbírat mezinárodní zkušenosti na národních závodech ve Švýcarsku a Švédsku.

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com