Mloci ukončili podzimní sezónu orientačního běhu.

Ve čtvrtek 20.10. se konal poslední mločí mapový trénink venku na Prelátu a o následujícím víkendu byla podzimní sezóna orientačního běhu zakončena u Ostrova nad Ohří, kde se konaly poslední závody oblastního žebříčku, který byl v neděli spočítán a vyhlášen. Zároveň se vyhlásila oddílová soutěž žákovských družstev. Mloci skončili na krásném druhém místě za Plzní a před Ostrovem. Hurá!!!

Mločí žactvo si vedlo dobře, je vidět, že když se více závodí, tak roste motivace,  jednak se zlepšovat, ale i porovnávat se a kamarádit s vrstevníky nejen z vlastního, ale i z ostatních oddílů. Závody nejsou jen soutěž, ale také zábava.

Minimálně šesti započítávaných závodů se účastnili a cenné poháry ve zvyšující se konkurenci si domů dovezli letos jen mločí kluci. V H10 Nikolas Placek (stříbro), v H12 Honza Beneš (stříbro a licenci B), Martin a Šíma měli málo závodů, tak o čelní místa bojovat ani nemohli. V H14 získal Ondra stříbro a licenci B. Ondra přechází na jaře do H16, v H14 naopak zůstávají  a o poháry budou usilovat Miky – nyní 9. místo a Tomas – nyní 6. místo.

Holky o poháry také srdnatě bojovaly, ale na podzim to holt nevyšlo. Na jaře je další možnost, šanci mají. Maruška byla v D10 5. (a na jaře přichází posílit silnou naši kategorii D12), v D12 byla Anička 6. a navíc získala licenci B, Laděnka 8. a Leonka 11., Danča byla bohužel na málo závodech, stejně jako Ninuš, bojovat o přední místa tak nemohly, obě však za sezónu udělaly velký pokrok. Všechny zůstávají i v příští sezóně v D12. V D14 o pohár usilovala Natálka, která se postupně zlepšovala, nakonec získala 6. místo a licenci B, Lucka F. byla bohužel často zraněná, tak hodně chyběla. Natálka se přesouvá na jaře do D16 a Lucka snad příští rok již zdravá bude zastupovat mločí slečny v D14.

Do oddílu chodí více dětí, věřím, že na jaře najdou čas a odvahu závodit i Kiarka a Nina v D12. Také doufám, že David, Filip, Tom a Lukáš ( ten měl v neděli premiéru v H10F – gratulujeme) posílí naše řady v H12.  Jára by si taky mohl už vyzkoušet nějaký závod, třeba nejprve mimo soutěž v H12 a pak se vrhnout odvážně k Honzovi, Mikymu a Tomasovi do H14, kam od jara patří. Těšíme se, že se přidá Lucka do D10 a Daniel si zkusí fáborkové H10 a že se najde i někdo další, kdo příští rok posílí naše řady.

Samozřejmě se těšíme i na výkony našich zkušených dorostenců a juniorů, kterým dorůstá další konkurence z vlastních řad.

Díky všem trenérům, pomocníkům a šikovným dětem to byla letos zase hezká orienťácká sezóna.

Ondrův stříbrný pohár přebírá Miky, Ondra bohužel poslední závod vynechal.

Ze stříbrného poháru v H12 se raduje Honza.

Stříbrný pohár v H10 vyhrál Nikolas.

Stříbro pro oddíl si zasloužíme!!! (A už teď se těšíme na Ašský štít!)

Mohlo by vás také zajímat ...

1 příspěvek

  1. Raška napsal:

    Blahopřeju vítězům, sláva poraženým. A příští rok ten dort už spořádají MLOKci. 🎂😁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com