Náročná krátká trať na MS v LOB mlokům nesvědčila

Pro páteční závod na krátké trati vybrali pořadatelé velmi kopcovitou trať. A to jak nahoru, tak dolů. Zlomené lyže nebo hůlky byly na doběhu vidět častěji než obvykle.

Mapa middle W20

Maru se i přes zranění rozhodla startovat. Byla nalosována jako první v kategorii juniorek a vyrazila bez váhání velmi rychle.

Maru na startu

Úvodní část závodu mírně z kopce zvládla bez větších problémů, ale do dlouhých kopců již nemohla podat výkon, jaký by si představovala. S 27. místem ze 34 závodnic spokojená není, na víc ten den prostě nebylo, ale aspoň zkusila to. Doběh do cíle před diváky si však užila.

Maru na doběhu

Vojta předvedl nečekaně bleskový start – na první kontrole razil jako první ze všech 67 závodníků!

GPS muži – na první kontrolu

Tam však jeho hvězdná chvíle skončila a další průběh závodu ho už nezastihl v optimální formě. Na prudkém sjezdu před sběrkou ještě divákům předvedl krkolomný pád a dojížděl rozzlobený. V cíli bral konečné 52. místo.

Vojta na doběhu

V sobotním závodu štafet nahradila zraněnou Maru na druhém úseku jiná česká závodnice a české juniorky doběhly na skvělém 3. místě. Maru hodně mrzelo, že nemohla běžet, ale zranění a logicky ani trenéři ji do závodu štafet prostě nepustili. Své závěrečné juniorské mistrovství světa si představovala jinak, ale kariéra teprve začíná a v české dospělé reprezentaci se už na Maru všichni těší.

Dospělí běželi v sobotu sprintové štafety smíšených dvojic. Na startu byly vždy pouze dvě dvojice z každé země a tam se Vojta nenominoval.

Příští mistrovství světa se koná v roce 2026 v Japonsku. Tak třeba se tam Maru a Vojta sejdou ve společné sprintové štafetě.