Vojta Bartoš startuje na Mistrovství Evropy

V následujícím týdnu se v bulharském Čepelare koná Mistrovství Evropy v lyžařském orientačním běhu. Mezi nominovanými za Českou republiku se po dobrých letošních výsledcích objevil i zástupce našeho oddílu MLOK Vojta Bartoš.

Program začíná v sobotu 22. ledna sprintem. Start je v 10:00 našeho času. Vojta je nalosován smolně na začátku startovní listiny, což je při LOBech docela velká nevýhoda. Jak si s tím Vojta poradí, můžete sledovat na youtube přenosu nebo v online výsledcích.

V neděli šampionát pokračuje smíšenými štafetami. V pondělí je na programu závod, na který se Vojta těší nejvíce – krátká trať (middle). Snad bude mít větší štěstí v losování startovního pořadí. Ve středu se běží závod na klasické trati (long). Mistrovství Evropy zakončí ve čtvrtek klasické štafety.

Vojta je v současnosti na 49. místě světového rankingu. Jeho hlavním cílem je posunout se alespoň o 4 místa dopředu, což by mu zaručilo lepší startovní pozici do dalších závodů v této sezóně.

Dalšími jeho plánovanými světovými závody je Akademické mistrovství světa v únoru, které se koná v Česku a březnové Mistrovství světa ve Finsku.

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com