Rakouské mistrovství ČR v LOBu

Poslední únorový víkend se konalo Mistrovství ČR v LOBu pro dorost a juniory ve dvou disciplínách – klasické trati a sprintu. Na závodech nechyběly ani zástupci MLOKu – Ondřej Petruš, Mikuláš Prinz a veterán Marek Petruš. Kvůli nejistotě, jestli vůbec bude sníh a kvůli velké vzdálenosti z Česka však mnoho závodníků do rakouského Postalmu nepřijelo. Bohužel pro Ondru a Mikuláše však v kategorii H17 přijela kompletní česká špička včetně všech reprezentantů na nedávném mistrovství Evropy. Byli mloci přesto úspěšní?

Ondra vlevo (v kombinéze), Miky uprostřed (v mločí bundě) Foto: Milan Venhoda

V pátek naštěstí napadl sníh, takže se sobotní klasika mohla konat bez sněhových problémů. Všichni mloci měli stejnou trať, která měřila 8,62 km s převýšením 220 m a 14 kontrolami. Trať byla již od začátku velmi náročná, jelikož se často jezdilo do prudkých kopců po úzkých stopách a hůlky se do čerstvého sněhu bořily opravdu hluboko. Pro některé byla trať příliš náročná, závod vzdal i trenér výběru dorostu Václav Zakouřil. Mloci však trať zvládli bez větších problémů i přesto, že stopy často neodpovídaly tomu, jak byly nakresleny v mapě. Ondra nakonec skončil na 9. místě s časem 76:30 a Miky na 12. místě s časem 96:23, závod vyhrál Marek Lesák z Tatranu Jablonec s časem 54 minut. Největší úspěch dne si paradoxně připsal Marek Petruš, který v nepříliš obsazené kategorii H45 dosáhl na 3. místo s časem 98:48 za vítězným Petrem Junkem ze Studence a Petrem Fišerem ze Zlína.

Mapa klasiky

Na neděli byl pro naše závodníky připraven sprint s délkou 3,46 km, převýšením 70 m a 12 kontrolami. Trať se mlokům líbila mnohem více než v sobotu, což však nepřineslo díky chybám na trati lepší výsledky. Ondra v neděli skončil po velké chybě na 9. kontrolu až 11. s časem 27:13. Kontrola 9 se ukázala jako pro mloky nebezpečná, když na ní chyboval i Miky, který skončil 12. s časem 30:12. Závod vyhrál Vilém Štrait z USK Praha s časem 17:11, který byl přes 2 minuty rychlejší než jeho nejbližší konkurent. Zákeřnost 9. kontroly potvrdil Marek, který kvůli zamotanosti trati jel několik kontrol v opačném pořadí, díky čemuž nezopakoval 3. místo, ale skončil 4. se ztrátou 6 minut opět na Petra Junka.

Fotogalerie (foto: Milan Venhoda)

Napsal Ondřej Petruš

Mapa sprintu

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com