Mločí halový LOB open aneb ukončení zimní sezony

Marek a Ondra Petrušovi se postarali o zajímavé a zábavné zakončení zimní mločí sezóny.

Společně připravili a zorganizovali 2. mistrovství ML v halovém LOBu.

Průběh závodu (převzato z pokynů – M. Petruš):

Po převlečení a přezutí závodníků v šatnách velké tělocvičny ZŠ Jih se závodníci přemístí do startovního prostoru (spojovací chodba se starou budovou ZŠ Jih). Zde si nasadí LOB mapník a po nulování jde na start. Starty jsou po 15 sekundách na krabičku a 15 sekund před startem závodník dostane mapu, kterou je povinen vložit do mapníku a upevnit. Po startu probíhá chodbu a vybíhá schody k mapovému startu ( před tělocvičnou) . Následně absolvuje trať po kontrolách (nutno označit čipem), vrací se na mapový start, sbíhá schody a běží do cíle (u startu) – nutno označit čipem. Po vyčtení čipu závodník zjistí, zda úspěšně absolvoval trať (nebyl disknut) a může běžet další trať s tradiční startovní procedurou.

Marek připravil mapy tří obtížností, navíc každou ještě ve třech variantách, každý závodník musel během 60 miut absolvovat:

3 x azimutový LOB (nejlehčí): Závodník má úplnou mapu s kontrolami a po mapovém startu může běžet azimutově.

3x LOB po cestách (čarách): Závodník má úplnou mapu s kontrolami a po mapovém startu musí trať běžet po cestách (čarách označující hřiště)

3x LOB po chlupaté čáře: Závodník nemá klasickou mapu, jen chlupatou čáru, kde jsou zakresleny jen křižovatky a kontroly. Trať musí běžet po cestách (čarách). Pozor!!! Roh hřiště není křižovatka!

Fotky a videa z této akce jsou zde!

Počítačové zpracování zajištoval Ondra Petruš, měl na starosti  krabičky, nulování, vyčítání, výsledky. Začíná nám v oddíle vyrůstat nová generace  závodníků, kteří dokáží připravit trénink a určitě se začnou aktivně zapojovat i do organizace závodů.

Tímto zajímavým tréninkem v režii Petrušů ml. a st. Mloci ukončili letošní zimní sezonu, na sníh bohužel velmi chuďoučkou, snad se El Niño již vyřádilo a třeba si příští rok zase zalyžujeme (myslím tím běžky:)).

Díky Markovi byly všechny čtvrtky vyplněny zajímavými tréninky v tělocvičně. Díky!

Nyní se již vrhneme s mapou do lesa. První trénink bude ve čtvrtek 7. 3. od 16:15 na Lidu. Zapisujte se do tabulky.

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com