V Polné u Aše padaly kroupy

ORIENTAČNÍ ZÁVODY PROBĚHLY V POLNÉ U AŠE

Další akcí západočeských orientačních běžců byl dvojzávod na klasických tratích v nejzazší výspě České republiky – ašském výběžku.

Tamní oddíl KČT Aš má aktuálně zmapovaný prostor mezi obcí Polná a německou hranicí, kam se před rokem 1989 nemohl nikdo podívat. Shromaždištěm se po oba dny stal areál bývalé roty Pohraniční stráže, který už dlouhé roky neslouží původnímu účelu a podle toho to tam vypadá. Stav rozpadajících se staveb ale nikoho příliš nezajímal, více jak dvě stě závodníků vyhlíželo zajímavý orientační zážitek. Ten se jako vždy v Aši dostavil. Navíc byl v deštivém a chladném počasí umocněn náročnou podložkou. Vzhledem k tomu, že se podle rozpisu jednalo o Aprílový závod, přišlo ještě v neděli asi pětiminutové krupobití. Naštěstí už byli všichni v cíli. Dobře průběžného vysokého lesa bylo v prostoru pomálu. Většinou se dění odehrávalo v zaklackovaném nebo podmáčeném lese, kde se všichni pohybovali jako na trampolíně.

Největší výpravou byli členové Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK, jichž přijelo téměř čtyřicet. Ne všichni však absolvovali oba závody. Dvakrát se na stupně vítězů prosadili L. Fišáková (3. a 2. v kat. D10), Opavová (1. a 1.), Sklenářová (2. a 2., obě v D55), T. Placek (1. a 1. v H10), B. Milota (1. a 3. v H16), Kováč (1. a 1. v H18), Bartoš (2. a 2.), L. Černý (3. a 3., oba v H45), a Fišák (2. a 2. v H65). Pouze v sobotu si účast na stupních vítězů vybojovali J. Černý (1.) a S. Janoch (2., oba v H14), v neděli se pak dařilo Zapletalové (2. v D12), M. Bartošové (2. v D16), Tenglerové (3. v D45), M. Janochovi (1. v H12) a J. Pivcovi (1. v H14).

V neděli byl navíc v sázce zisk putovní trofeje Ašský štít, jenž patří k nejstarším orientačním akcím v historii. Letos proběhl už 56. ročník, a to se ještě tato soutěž několikrát nekonala. To bylo v dobách, kdy byl v ašském oddílu nedostatek dospělých pořadatelů. V Ašském štítu boduje šest nejlepších v kategoriích od mladšího žactva H a D10 až po muže a ženy v hlavních kategoriích H a D21. V tomto klání obsadili Mariánskolázeňští pěkné druhé místo jen pár bodů za vítězným Ostrovem.

Josef Milota

    

    

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com