Víkendové závody v Dobříči u Plzně se vydařily

O víkendu se u Plzně konaly závody oblastního žebříčku.

Stáňa Kváčová nafotila hezké fotky, které atmosféru závodů pěkně dokreslují.

Především v sobotu byl les u Dobříče plný Mloků. Dopoledne se běžela krátká trať a odpoledne štafety, na které se všichni hodně těšili.

Dopolední middle byly orienťácky velmi zajímavě postavené tratě, zorientovat se ve všech jámách, jamkách, údolích a údolíčkách nebyla žádná legrace.

Fáborky opustila a v kategorii D10 se objevila Leonka Fišáková a dobře udělala, hned tímto prvním startem mezi staršími se jí podařilo dostat se na stupně vítězů, obsadila třetí místo. V kategorii D16 si s nástrahami trati nejlépe poradila Marie Bartošová, které se asi i k jejímu vlastnímu překvapení podařilo porazit všechny své soupeřky a poměrně suverénně vyhrát.

Kategorie klučičí máme obsazené podstatně lépe.  V kategorii H10 závodili Tomas Placek a Miky Prinz, Tomas zalítl a byla z toho stříbrná příčka, Mikyho jedna chybka na předposlední kontrole ho možná stála bronzovou příčku, ale i tak získal pěkné šesté místo a cenné zkušenosti k tomu.

V H12 ve velké konkurenci 19 kluků se na druhém místě umístil zkušený borec, Miky Janoch. O umístění v TOP 10 se porvali ještě Míra Kváč a Ondra Petruš. Nakonec to dopadlo velmi těsně, Míra byl devátý, Ondra bohužel zazmatkoval na sedmé kontrole, kde ztratil pátou příčku a nakonec z toho bylo i tak pěkné jedenácté místo. Své první (nebo skoro první závody) si tu zaběhl i Ondra Herman, nervozita určitě udělala své, Ondra se trošku (trošku víc) poztrácel na páté kontrole, což už pak bylo těžké dohánět, ale podal výborný a statečný výkon, závod nevzdal, všechny kontroly našel a doběhl do cíle, zkušenost určitě veliká.

Ve starší kategorii H14 máme již zkušené borce, ale i tratě jsou delší a těžší a konkurence velká. Sam Janoch a Honza Pivec si to rozdali o třetí místo. Na deváté kontrole byl třetí ještě Honza a čtvrtý Sam, rozhodla však Samova vydařená desátá kontrola a v cíli bylo nakonec pořadí opačné. Sam bronzový a Honza bramborový, lze se těšit tedy na další souboje… Jonáš Černý se v závodě trošku pomaleji rozjížděl, ale nakonec se rozjel a dolítl na osmém místě z osmnácti, což je paráda.

Mezi osmnáctkami mají Mloci také svého borce, a to Fandu Kováče, který se do prvních letošních závodů vrhl po hlavě a nenechal nikoho na pochybách, že je z něj už výborný orienťák a prostě a jednodušše vyhrál.

Dopolední individuální výsledky dávaly tušit zajímavé štafetové souboje, což se potvrdilo:

Mločí štafety HD12 jsme postavili dokonce dvě (naštěstí zde není podmínka, že ve štafetě musí být dívka, mohou to být i jen kluci, které my právě máme).

Štafeta ve složení: Ondra P, Tomas P., Miky J. se s tím nemazala, porazila všechny favorizované Plzeňáky a prostě vyhrála! Ani druhá štafeta ve složení: Míra K., Miky P. a Ondra H. si nevedla vůbec špatně. Kluci byli šestí z jedenácti, což je krásný, abychom však dodrželi zásady fair play, je nutné podotknout, že Ondra omylem na konci vynechal povinný úsek, což je mohlo trošku zrychlit a to by byli asi sedmí, horší však určitě ne.

V kategorii HD14 platí bohužel pravidlo minimálně jedné dívky, kterou my prostě nemáme, nasadili jsme tedy mimo soutěž kluky (Sam, Honza, Jonáš), kdyby nebyli mimo soutěž, byli by třetí. Myslím, že i tak to kluky bavilo a užili si to.

Kategorii H18 jsme taky tak trochu splácali (Fanda, Maruška a vypůjčený Tonda Šustr) a štafeta také běžela mimo soutěž, ale všichni si to alespoň tréninkově užili a Fanda si mohl zkusit adrealinový první úsek.

Štafety měli skvělou atmosféru, všichni si vzájemně fandili a myslím, že všechny to bavilo, a to nejen děti, ale i dospělé.

Všechny výsledky lze nalézt zde: middle a štafety

Závodilo se i v neděli, ale tam už se mloci moc nevyskytovali….

Zapsala Jana

 

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com