MČR štafet ve Výšince u Dvora Králové

V sobotu 8.10. se kousek od Dvora Králové nad Labem konalo Mistrovství ČR tříčlenných štafet.

Mločí děti (žactvo), které se nominovaly (Anička, Natálka, Honza, Tomas, Ondra), závodily v krásných a na dálku viditelných dresech Západočeské oblasti.

Dorostenci (Sam H18 a Maruška D18) hostovali v jiných oddílech (ZTC , USK) a veteráni běželi za domovský mločí oddíl.

Západočeská oblast postavila 8 štafet (2xD12, 2xD14, 2xH12 a 2xH14). Do prvních úseků byli nasazeni Anička a Tomas, kteří vybíhali společně, neboť veškeré žactvo startovalo dohromady a bylo to hustý! Něco takového ustát hned napoprvé je téměř nemožné a Anička i Tomas si první úsek zkoušeli opravdu poprvé. Diváckým úsekem probíhala Áňa (rozbíhající štafetu ZCO2) kousek před první ze štafety ZCO1 (Bárou Vodrážkovou), v závěrečném pytlíku bohužel zazmatkovala a stálo ji to 10 cenných minut a propad v celkovém pořadí, to se prostě občas stane, závody jsou ale nejlepší trénink. Druhý a třetí úsek (Eliška Houbová a Lucka Urbánková) běžely své standardní výkony a holky tak obsadily 21. místo z 27 štafet. Štafeta ZCO1 byla nakonec 10., především díky výbornému  výkonu Viki Andělové.

V H14 rozbíhal Tomas štafetu ZCO2, nechal se ovšem také strhnout atmosférou i nervozitou a neudržel tak koncentraci pouze na mapu a svůj stanadardní výkon také nepředvedl, což se ale nepovedlo ani ostatním členům jeho týmu, každý někde zachyboval, celkově skončili kluci 23. z 28, z čehož 3 štafety byly disk. Mezi “disklými ” štafetami byla bohužel i štafeta H14 (ZCO1), ve které finišoval Ondra Herman. Štafetu se podařilo disknout Robinovi Andělovi, který asi orazil jinou kontrolu, bylo jich v lese opravdu hodně a kdo si nekontroloval pečlivě kódy, tomu se to přihodit mohlo. Mločí děti byly pozorné a štafetu z nich nikdo “nedisknul”.

V dívčí štafetě D14 ZCO2 finišovala Natálka Hermannová. Eliška Šafránková předávala na 21.místě, Kačka Sobotová stáhla na 17. místo, Natálka nakonec doběhla na 18. místě (z 24 klasifikovaných a jedné DISK štafety). ZCO1 byla naše nejúspěšnější, holky ve složení Terka Stehlíková (předávala 9.), Lida Ritterová (předávala 5.) a Danča Mayerová vybojovaly bronz se ztrátou 5 minut na vítěznou štafetu, krásný výkon.

Honza Beneš, náš jediný zástupce v kategorii H12 běžel 2. úsek veš štafetě ZCO1. V cíli říkal, že trochu pokazil jednu kontrolu na začátku a druhou v “pytlíku” za diváckým úsekem, který měli neobvykle delší než základní okruh. Honza přebíral štafetu od Lukáše Štěrby na 15. místě, dva kluky předběhl a předával na 13. místě Zdeňkovi Brabcovi z Aše, který předběhl další dva a celkově tak kluci skončili na pěkném 11. místě z 23 klasifikovaných (+5 štafet bylo ještě disk), Štafeta ZCO2 jim byla v patách a skončila na také pěkném 14.místě.

Atmosféra v celém týmu byla přátelská a soutěživá. Všichni se dobře bavili a navíc si vzájemně fandili. Zíta všechny čeká dlší závod – mezi oblastními družstvy.

Marušky štafeta VSP1 skončila 18. (ze 42), Samova štafeta ZTC2  doběhla na 23. místě z 38.